RYCERZE SKRZYŻUJĄ MIECZE I TOPORY, A DAMY POBIEGNĄ CZYLI TURNIEJ RYCERSKI W OSTRÓDZIE

W sobotę 10 -go czerwca mieszkańcy Ostródy będą mogli zobaczyć starcia rycerskie w ostródzkim zamku. Będzie to już IX edycja Turnieju Rycerskiego.

Zjedzie ok. 100 pasjonatów historii i sportowych walk rycerskich. Rycerze zaprezentują swoje umiejętności w trakcie pojedynków na miecz i tarcze oraz miecz długi. Najbardziej waleczni będą walczyć w widowiskowych starciach drużynowych. 
W trakcie turnieju odbędą się również konkurencję łucznicze i bieg dam. Nie zabraknie również cieszącego się wielką popularnością pokazu artyleryjskiego. Całe zmaganie zamknie inscenizacja bitwy.
W czasie całego wydarzenia pod zamkiem zostanie rozbity obóz historyczny. To wszystko w sąsiedztwie kramów rzemieślniczych. Wśród nich będą rękodzieła, ceramika, zabawki dla dzieci jak również pokazy kowalstwa. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym będzie można obejrzeć ptaki drapieżne.
Organizatorami turnieju jest Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej, Muzeum w Ostródzie, Centrum Kultury w Ostródzie i Burmistrz Miasta Ostróda.

Plan turnieju:

Otwarcie turnieju – 12.00
Turnieje bojowe 1vs1 – 12.30(Dziedziniec)
Turniej łuczniczy – 13.00(Przedzamcze)
Bieg Dam – 16.00(Przedzamcze)
Pełnokontaktowe Walki Drużynowe – 17.00 (Przedzamcze)
Pokaz Artyleryjski – 18.00 (Przedzamcze)
Inscenizacja Bitwy – 19.00 ( Przedzamczcze)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *