PODRĘCZNIK EKOLOGICZNEGO OBOZOWANIA – SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM KOWALCZYKIEM

W środę 14 czerwca o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym w Ostródzie instruktorem harcerstwa i przewodnikiem turystycznym  Krzysztofem Kowalczykiem, autorem książki „Podręcznik ekologicznego obozowania”.

Wiele drużyn harcerskich określa się dziś jako „puszczańskie” lub „ekologiczne”, ale dbałość o przyrodę, czyli to, co stanowi sedno owego „puszczaństwa” i „ekologiczności”, powinna być normą dla każdej drużyny, na wszystkich biwakach i obozach. Podręcznik ekologicznego obozowania uczy, jak w codziennej biwakowej i obozowej praktyce godzić życiowe potrzeby z dbałością o to, by nie wyrządzać szkód przyrodzie, a przynajmniej szkody te minimalizować. Książka mówi też o tym, jak poznawać przyrodę wokół nas – z największym pożytkiem dla swej wiedzy i dla zdrowia.

Podręcznik ekologicznego obozowania przyda się zastępowym, ale zaciekawi wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czegoś o życiu w lesie —o mieszkających tam zwierzętach i biwakujących harcerzach. Uprzedzamy jednak wraz z autorem: „Nie sądź, że dowiesz się tego wszystkiego czytając we własnym łóżku przed snem. Musisz się wybrać do lasu, a ja pomogę ci spakować się i radzić sobie na biwaku.”

Krzysztof Kowalczyk „Canis”, harcmistrz – instruktor harcerski od… dawna. Z wykształcenia leśnik i pedagog. Instruktor kajakarstwa i kanuingu, przewodnik turystyczny i instruktor znakowania szlaków turystycznych. Zajmuje się też ezoteryką, radiestezją, zielarstwem i kręgarstwem. Drużynowy 73 Drużyny Harcerskiej OSTOJA. Mieszka wraz z rodziną na mazurskiej wsi pod Ostródą. Wiceprezes Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników.

Na spotkaniu będzie można zakupić książkę oraz zdobyć dedykację autora.

Zapraszamy, wstęp wolny !!!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *