MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ TENORÓW W OSTRÓDZIE

Agencja koncertowa MOLOLO zaprasza na wyjątkowe wydarzenia muzyczne, które odbędą się w amfiteatrze w Ostródzie w ostatni weekend wakacji. W sobotę 26 sierpnia do Ostródy powróci Turniej Tenorów, ale tym razem w międzynarodowej obsadzie! Artyści z Chin, Korei Południowej, Polski, Słowacji i Ukrainy wykonają największe przeboje z oper, operetek i musicali. Liczymy, że publiczność będzie się tak doskonale bawić, jak w zeszłym roku.

 

Turniej Tenorów powraca do Ostródy, ale tym razem w międzynarodowej obsadzie! Sześciu artystów z Chin, Chorwacji, Korei Południowej, Polski i Ukrainy zmierzy się w amfiteatrze w Ostródzie w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji. W pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączy wybitna sopranistka, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa „Moderato”. Składający się z dwóch części koncert zawierać będzie najpopularniejsze arie operetkowe i musicalowe oraz pieśni neapolitańskie. Całe przedsięwzięcie dowiedzie, że muzyka klasyczna wcale nie musi być traktowana bardzo poważnie i może dostarczyć wszystkim rozrywki na najwyższym poziomie.

Wystąpią:  Chaoran Zuo (Chiny), Albert Memeti (Chorwacja), Wonhyeok Choi (Korea Południowa),  Aleksander Kruczek (Polska), Sławomir Naborczyk (Polska), Petro Chelali (Ukraina) oraz Edyta Piasecka (sopran), Orkiestra Salonowa „Moderato” pod batutą Orlina Bebenowa

ORGANIZATOR

Mololo Sp. z o.o.

81-813 Sopot ul. Małopolska 46

kontakt: Marcin Kulwas – tel. 601 27 27 84

mololo.art/MTT

facebook.com/OperyOperetkiMusicale/

CENY BILETÓW:

  • Międzynarodowy Turniej Tenorów – sektor/cena: C – 120 zł; B,D – 110 zł; A,E – 90 zł
  • BigBit Classic – sektor/cena: C – 150 zł; B,D – 140 zł; A,E – 120 zł

Bilety do nabycia online: biletyna.pl, ebilet.pl, kupbilecik.pl oraz u organizatora.

Chaoran Zuo [Chiny] – absolwent Teachers College w Ma’anshan w Chinach oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a także doktor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w licznych spektaklach operowych, festiwalach, przedstawieniach teatralnych oraz innych przedsięwzięciach artystycznych w Polsce, a także w Niemczech, Słowacji i Słowenii.

Albert Memeti [Chorwacja] – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od sezonu 2017/2018 był solistą Opery w Grazu w Austrii. W sezonie 2017/2018 zadebiutował także w Teatro Verdi w Treście, zaś w lipcu i sierpniu 2018 roku występował na Festiwalu „Della Valle d’Itria” we Włoszech. W sezonie 2022/23 zadebiutował w Semperoper w Dreźnie, a także debiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Uczestnik i laureat konkursów śpiewaczych w Austrii, Niemczech, Polsce, Słowacji i Włoszech.

Wonhyeok Choi [Korea Południowa] – ukończył wydział wokalny Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Korei oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (artystyczne studia podyplomowe i kurs doktorancki). Jest zdobywcą wielu nagród na konkursach wokalnych, m.in . Korea Kyeong-san Cultural Center Vocal Competition Grand Prize, Korea Kyeong-nam Jo Du-nam Vocal Competition, czy Międzynarodowy Festiwal Operetkowo – Musicalowy w Filharmonii Krakowskiej. Solista licznych przedstawień operowych w Polsce i Korei.

Aleksander Kruczek [Polska] – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Akademii Operowej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów – m.in. „Juventis Canti” na Słowacji, w Warszawie, Busku-Zdroju, Krakowie, Krynicy-Zdroju i Karlovych Varach (2019) oraz VI edycji telewizyjnej „Bitwy Tenorów na Róże” (2019).

Sławomir Naborczyk [Polska] – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Debiutował w 2011 r. rolą Basilia w „Weselu Figara” W.A. Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Laureat wielu konkursów wokalnych. Występuje w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Współpracuje z Sinfonią Varsovią, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva.

Petro Chelali [Ukraina] – solista w Teatrze Narodowym Operetki Kijowskiej. Inwazja Rosji na Ukrainę w lutym 2022 zastała Petro poza granicami kraju. Przez ostatni rok występował w takich przedsięwzięciach koncertowych takich jak „10 Tenorów”, „New Year’s Operetta” oraz „Abba Symphonic”. Artysta stara się kontynuować swoją działalność artystyczną w Unii Europejskiej, pomagając jednocześnie w zbiórkach pieniędzy na pomoc walczącej ojczyźnie.

Edyta Piasecka – polska śpiewaczka operowa (dramatyczny sopran koloraturowy), specjalizująca się w partiach belcantowych i lirico-spinto, wykonująca muzykę oratoryjną i cykle pieśni, wykonuje także repertuar operetkowy. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek sceny operowej. Solistka Opery Narodowej w Warszawie. Występuje na największych scenach operowych w Polsce i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie.

Orlin Bebenow – dyrygent i kompozytor, śpiewak i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent Orkiestry Salonowej „Moderato”. Prowadził też orkiestry w Koszalinie, Bydgoszczy, Perniku i Shumenie (Bułgaria), a obecnie jest związany z Operą Novą w Bydgoszczy. Jako juror zasiada w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest też laureatem kilku konkursów kompozytorskich.

CO? Międzynarodowy Turniej Tenorów Ostróda, Pieśni neapolitańskie oraz największe przeboje z operetek i musicali.

GDZIE? Amfiteatr w Ostródzie

KIEDY? 26 sierpnia 2022 (sobota)

O KTÓREJ? godz. 18:00

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *