KWIECIEŃ I MAJ W FILHARMONII WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ W OLSZTYNIE!

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zaprasza na koncerty w kwietniu i maju.

Za sobą mamy już koncert z legendarnym Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, do którego wykorzystany zostanie ogromny aparat wykonawczy w postaci orkiestry, połączonych olsztyńskich chórów oraz solistów. W formie dwóch koncertów – na sali koncertowej Filharmonii oraz w przestrzeni sakralnej – olsztyńskiej katedrze. 8,10 kwietnia. To dzieło absolutnie do usłyszenia chociaż raz na żywo.
Drugi koncert to Beethoven i jego znacząca III symfonia „Eroica” dedykowana pierwotnie samemu Napoleonowi. Orkiestrę Filharmonii poprowadzi ważny gość honorowy – maestro Jerzy Maksymiuk. W roli solisty wystąpi także ceniony pianista Paweł Kowalski i zaprezentuje także Beethovena – III koncert fortepianowy c-moll. Nie do przeoczenia – 20 maja.
Jak co miesiąc Filharmonia zaprasza także najmłodszych na Baby Filharmonia (zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 1-3 lat) oraz nieco starsze dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na koncert rodzinny.
Amatorów opery ucieszą z pewnością seanse live z Metropolitan Opera, podczas których można obejrzeć najnowsze superprodukcje w gwiazdorskich obsadach. Przed nami: „Turandot” Pucciniego z ukraińską sopranistką Ludmylą Monastyrską, która zastąpiła Rosjankę Annę Netrebko oraz „Łucja z Lammermooru” z Nadine Sierrą w tytułowej roli.
Więcej informacji oraz bilety można znaleźć na stronie: www.filharmonia.olsztyn.pl 

Szczegóły na plakacie!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *