BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA W OSTRÓDZIE PRZED KAUFLANDEM

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust – zapraszają mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. W czerwcu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa warmińsko-mazurskiego, między innymi w Giżycku, Ostródzie i Szczytnie. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

 

Giżycko, Olecko, Ostróda, Pisz, Szczytno – to miasta, w których już w czerwcu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W czerwcu mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.

WYBRANE LOKALIZACJE:

  • Giżycko – 21.06, parking Kaufland przy ul. Kazimierza Wielkiego 2 – Geneva Trust
  • Ostróda – 29.06, parking Kaufland przy ul. Piastowskiej 5 – Geneva Trust
  • Szczytno – 22.06, parking Kaufland przy ul. Chrobrego 5 – Geneva Trust
  • Olecko – 02.06, parking Kaufland przy ul. Wojska Polskiego 8 – LUX MED
  • Pisz – 01.06, parking Kaufland przy ul. Warszawskiej 40 – LUX MED

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *