WYCHOWANEK SOKOŁA OSTRÓDA PAWEŁ DAWIDOWICZ WYKUPIONY PRZEZ HELLAS VERONA

Paweł Dawidowicz zostanie definitywnie wykupiony przez włoski Hellas Verona z Benficy Lizbona. Pochodzący z Ostródy piłkarz dotychczas był wypożyczony z portugalskiego klubu.

Wcześniej wychowanek Sokoła miał problem, by zmieścić się w składzie Benficy. Był wypożyczany najpierw do niemieckiego VFL Bochum, następnie do Palermo i innego włoskiego klubu – Hellasu Werona.

Zgodnie z umową zespół z miasta Romea i Julii miał w przyszłości wykupić Dawidowicza za około 3,5 mln euro. Włosi postanowili nie czekać i potwierdzili chęć wykupu i związania się z ostródzianinem dłuższą umową. Umowa 23-latka z Hellasem będzie ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Obecnie Hellas Verona występuje w Serie B i walczy o awans do najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej czyli Serie A. Paweł Dawidowicz ma pomóc wywalczyć ten awans.

Od przenosin do Verony Paweł Dawidowicz, który występuje zarówno na środku obrony, jak i w roli defensywnego pomocnika rozegrał dotychczas 21 meczów, a jego zespół zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli, tracąc do drugiego Palermo 3 punkty.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *