WYCHOWANEK SOKOŁA OSTRÓDA PAWEŁ DAWIDOWICZ POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLSKI!

Po kilku latach znów powołanie do szerokiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej dla Pawła Dawidowicza!

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa po raz pierwszy ogłosił szeroką kadrę zawodników, spośród których 15 marca wybierze ostateczną grupę piłkarzy na marcowe zgrupowanie drużyny narodowej oraz mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami (Budapeszt, 25.03.2021, godz. 20:45), Andorą (Warszawa, 28.03.2021, godz. 20:45) i Anglią (Londyn, 31.03.2021, godz. 20:45).

Cieszy wiadomość, że wśród powołanych znalazł się wychowanek Sokoła Ostróda, reprezentujący obecnie barwy włoskiego Hellasu Verona Paweł Dawidowicz! W obecnym sezonie Paweł Dawidowicz prezentuje się bardzo solidnie i jest mocnym punktem zajmującego 8-me miejsce tabeli ligi włoskiej zespołu. W tym sezonie Dawidowicz wystąpił w 19 spotkaniach dla Hellasu.

26-letni zawodnik dotychczas jeden raz wystąpił w koszulce z białym orłem na piersi, był też powołany do szerokiej kadry przez Adama Nawałkę przed Mistrzostwami Europy w 2016 roku i mundialem w 2018 roku, jednak ostatecznie nie pojechał na żadną z tych imprez.

Mając na uwadze obowiązujące regulacje oraz aktualną sytuację związaną z epidemią koronawirusa i wprowadzane przez poszczególne kraje lokalne restrykcje, selekcjoner zdecydował się w pierwszej kolejności powołać szeroką grupę zawodników, która następnie zostanie zawężona i jej finalny kształt zostanie ogłoszony podczas konferencji prasowej 15 marca.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *