WYBRANO 8 WSPANIAŁYCH GMINY OSTRÓDA! BLANKA BRZÓZKA LAUREATKĄ

W środę 29 marca w Szkole Podstawowej w Zwierzewie odbyła się Gala V Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Gminy Ostróda. W konkursie wzięło udział siedmioro nastolatków oraz jedna grupa z 8 szkół podstawowych Gminy Ostróda.

W tym roku tytuł laureata i statuetkę otrzymała Blanka Brzózka z Klubu Ośmiu ze Szkoły Podstawowej im. Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie. To ona będzie reprezentowała Gminę Ostróda podczas Ogólnopolskiego Przesłuchania Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.
Trzy wolontariuszki wyróżniono tytułem finalisty. Są to: Zofia Kotecka ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku, Maria Kaczkowska ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku oraz Lena Neumann z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.
Wśród ośmiu wspaniałych znalazły się także Magdalena Car ze szkoły w Durągu, Antonina Trzęślewicz ze szkoły w Tyrowie oraz Maria Lendzion ze szkoły w Zwierzewie, a także grupowo Hanna Korpusik, Zuzanna Husar, Roksana Wójcik i Zuzanna Nogalska ze szkoły w Brzydowie.
Galę rozpoczął taniec z wachlarzami w wykonaniu uczennic klasy VI Szkoły Podstawowej w Zwierzewie. Zuzanna Machula i Borys Mazur z klasy VIII w sposób mistrzowski poprowadzili całą ceremonię. Nie zabrakło dowcipu i humoru.
W tym roku sylwetki kandydatów można było oglądać na nagranych przez nich filmach. Sprawiło to, że można było na nich spojrzeć z innej strony, poznać ich pasje i zainteresowania.
Podczas Gali został zaprezentowany wiersz napisany specjalnie na tę uroczystość. Przedstawiła go Lena Blank z kl.VII SP w Zwierzewie. Galę zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu wolontariatu pod przewodnictwem Julii Ilnickiej z kl.VI i Aleksandra Skiby z kl. IV. Po uroczystości na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek oraz piękny tort w kształcie cyfry 8 upieczony przez rodziców uczniów SP w Zwierzewie.
Źródło: Gmina Ostróda, zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Idzbarku

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *