WRACA NAUKA ZDALNA OD NAJBLIŻSZEGO CZWARTKU 27 STYCZNIA. ALE NIE DLA WSZYSTKICH…

Dziś na konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ogłosił, że od czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych czyli do 27 lutego przechodzą na naukę zdalną.

Przedszkola, zerówki i klasy od I do IV szkół podstawowych będą kontynuować w tym czasie naukę w trybie stacjonarnym.

W okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami czy będą kontynuować naukę stacjonarną czy też przechodzą na naukę zdalną.

Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i dziś musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – powiedział minister Przemysław Czarnek.

Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych.

Uczelnie działają według swoich przepisów. Rektorzy sami decydują o ewentualnym przejściu na naukę zdalną.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *