REFERENDUM W GM. GRUNWALD NIEWAŻNE! WÓJT ADAM SZCZEPKOWSKI ZOSTAJE NA STANOWISKU

Wczoraj w niedzielę 5 września odbyło się referendum gminne w sprawie odwołania przed upływem kadencji wójta Gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego. Już wiemy, że będzie ono nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji, a wójt pozostanie na stanowisku.

W referendum zdecydowało się wziąć udział 876 osób. By wynik był ważny i wiążący, musiało do urn udać się blisko 1400 osób. Referendum jest więc nieważne, bo wzięło w nim udział mniej niż 3/5 liczby osób uczestniczących w wyborze wójta w poprzednich wyborach samorządowych.

Liczba głosów ważnych w referendum wyniosła 864, z czego za odwołaniem wójta zagłosowało 829 mieszkańców gminy. Ogółem do udziału w referendum było uprawionych 4231 osób, frekwencja wyniosła więc 20,7 proc.

Przypominamy, że rok wcześniej odbyło się referendum o odwołanie Rady Gminy Grunwald, które też okazało się nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.

Oznacza to, że wójt Gminy Grunwald Adam Szczepkowski pozostanie na stanowisku. Czekamy na oficjalne postanowienie Komisarza Wyborczego w Elblągu, który potwierdzi nieważność referendum.

Jak teraz będzie wyglądała sytuacja i współdziałanie w Gminie? Czy radni i wójt będą w stanie razem współpracować dla dobra Gminy Grunwald?

Poniżej przypominamy uzasadnienie wniosku o odwołanie wójta, przedstawione przez organizatorów referendum:

ZNAMY UZASADNIENIE WNIOSKU O ODWOŁANIE ADAMA SZCZEPKOWSKIEGO ZE STANOWISKA WÓJTA GMINY GRUNWALD

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *