WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ: WZNOWIENIE SZKOLEŃ I REKRUTACJI W MORĄGU

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiła, że całemu światu przyszło się zmierzyć z tym niewidzialnym przeciwnikiem. Do tej walki stanęły również Wojska Obrony Terytorialnej, które zmieniły na ten czas charakter działań z modułu funkcjonowania szkoleniowego na moduł działań przeciwkryzysowych.

Miało to wpływ na wstrzymanie rekrutacji do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Dzięki zniesionym obostrzeniom proces rekrutacji do TSW został wznowiony a najbliższe terminy szkoleń 16-sto dniowych, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej planowane są na lipiec i sierpień.

Ochotnik do pełnienia służby jako żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej w pierwszej kolejności musi udać się do właściwego WKU w celu złożenia wymaganych dokumentów. Następnie czeka go rozmowa kwalifikacyjna, zapoznanie z przyszłą jednostką oraz badania przed Wojskową Komisją Lekarską. Pomyślne przejście przez te etapy otworzą drzwi do Terytorialnej Służby Wojskowej i tym samym umożliwią zdobywanie nowych zdolności, doświadczeń i spotkania ludzi  z pasją.

W celu wsparcia procesu wcielania do TSW, powstały w Brygadzie Mobilne Zespoły Rekrutacyjne, które zajmują się koordynowaniem i monitorowaniem przebiegu rekrutacji we współpracy z WKU.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *