WARMIŃSKO-MAZURSKIE: KORONAWIRUS NA KOLONIACH, W SKLEPIE I WŚRÓD WYPOCZYWAJĄCYCH NA MIERZEI

Wśród personelu kolonii, która odbywała się w powiecie olsztyńskim, służby sanitarne potwierdziły trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Kolonia została rozwiązana, a dzieci przebywają w kwarantannie. Zakażenie potwierdzono także u sprzedawczyni i osób wypoczywających na Mierzi Wiślanej.

We wtorek w woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono 32 przypadki zakażenia, a w środę (12 sierpnia) 33 przypadki. Zanotowano także kolejny, trzeci w regionie, zgon.

„Zmarła osoba to mieszkanka powiatu piskiego. Miała ponad 80 lat, w ocenie lekarzy powodem jej śmierci był COVID-19” – poinformował PAP warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Dodał, że zmarła była hospitalizowana przed dwie doby w szpitalu w Elblągu, skąd trafiła ze szpitala w Piszu.

Dzisko podał PAP, że wśród zakażeń odnotowanych we wtorek są osoby, które bawiły się na weselach w Bartoszycach i Działdowie oraz sklepowa z dużego sklepu w powiecie działdowskim. „Obawiam się, że w najbliższym czasie możemy notować zakażenia sklepowe” – przyznał Dzisko. Przypadki zakażenia odnotowano u mieszkańców Elbląga, którzy w ostatnim czasie wypoczywali na Mierzi Wiślanej i wszystko na to wskazuje, że to tam się zakazili.

Zakażenie koronawirusem wykryto także w ostatnich dniach wśród uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim. „Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę” – powiedział Dzisko i przyznał, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy i to w statystykach zachorowań woj. mazowieckiego są umieszczone te osoby.

W woj. warmińsko-mazurskim od kilku dni notowane są rekordy potwierdzonych zakażeń, wtorkowa liczba – 34 osoby – to najwyższa odnotowana w regionie od początku pandemii koronawirusa. Od początku pandemii w regionie zanotowano 528 zakażeń i trzy zgony. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ krap/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *