SPRZĄTALI JEZIORA W GM. DĄBRÓWNO, GRUNWALD, MORĄG… CZAS NA ZWIERZEWO I SZELĄG WIELKI! PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

W sobotę 02.10.2021 roku od godz. od 9:00 w Zwierzewo nad Jeziorem Szeląg Wielki w Gminie  Ostróda Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki organizuje akcję pn. „Ratuj z nami podwodny świat Warmii i Mazur”, w ramach projektu „Ekologicznie odpowiedzialni” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Partnerem akcji jest Centrum Niezwykłych Nurkowań „Krokodyle” oraz „Ostróda Recykling”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy zbieraniu śmieci z nabrzeża jeziora Szeląg Wielk. Im więcej nas tym więcej możliwości do wyczyszczenia terenu. Zapewnione będą rękawiczki i worki do zbierania śmieci. Na koniec pracy płetwonurków planowane jest ognisko.

Wcześniej w tym roku odbyło się już 7 akcji – ostatnie nad Jeziorem Skiertąg, nad Jeziorem Mielno w Gminie Grunwald oraz w Gminie Dąbrówno nad Jeziorem Dąbrowa Mała.

Czyszczone są nabrzeża i okolice, a także fragmentu dna jezior. Wszędzie chętnie przyłączają się wolontariusze.
Organizatorzy apelują do wszystkich o rozwagę, by dbać o nasze środowisko  i aby dorośli uczyli dzieci już od najmłodszych lat, że nie wolno wyrzucać śmieci kiedy nie ma koszy. Pamiętajmy, że plastik, metal, szkło nie współgra z przyrodą i to od nas samych zależy jak nasz kawałek planety będzie wyglądać za kilka lat. Marzymy aby zawsze było tu tak czysto jak po tym wydarzeniu.

Projekt „Ekologicznie odpowiedzialni” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Partnerem akcji jest Centrum Niezwykłych Nurkowań „Krokodyle” oraz „Ostróda Recykling”.

Foto: Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *