W TRAKCIE MECZU RZUCAŁ PETARDĘ NA BOISKO. AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 27- letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który dwukrotnie w trakcie wiosennych meczy rozgrywanych w Ostródzie, rzucił na boisko petardę hukowo – błyskową. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w kwietniu br. podczas meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Pogoni Siedlce. W trakcie opuszczania trybun przez kibiców, jeden z mężczyzn rzucił petardę hukowo – błyskową na płytę boiska i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i już po chwili zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Olsztyna.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany podejrzany jest również za zdarzenie sprzed kilku dni, kiedy po zakończeniu meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki rzucił petardę hukowo – błyskową na płytę boiska.

27-latek usłyszał trzy zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, do których się przyznał. Teraz akt oskarżenia przeciwko niemu trafił już do sądu. To tam podejrzany będzie tłumaczył się ze swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *