nożownik

W PAŹDZIERNIKU POCZĄTEK PROCESU W SPRAWIE O ZABÓJSTWO POD GIETRZWAŁDEM

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył na 3 października 2023 r. termin rozpoczęcia procesu Piotra F. i Krzysztofa K. oskarżonych o zabójstwo z użyciem noża. Pokrzywdzony mężczyzna był bratem jednego z oskarżonych.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie pod koniec czerwca br. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi F. i Krzysztofowi K. oskarżonym o dokonanie zabójstwa z użyciem noża. O tym zabójstwie informowalismy Was tutaj: ZABÓJSTWO NOŻEM W GMINIE GIETRZWAŁD. PODEJRZANY TYMCZASOWO ARESZTOWANYSprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 października 2022 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Gietrzwałd. Według ustaleń prokuratora Piotr F. i pokrzywdzony byli braćmi i mieszkali razem w domu rodzinnym. Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu, przy czym oskarżony Piotr F. pod jego wpływem niejednokrotnie zachowywał się agresywnie, prowokował innych do bicia. Bracia byli skonfliktowani. Od pewnego czasu zamieszkiwał z nimi także drugi z oskarżonych – Krzysztof K. Piotr F. poznał go latem 2022 r. i sprowadził do domu.

Krytycznego dnia 17 października 2022 r. obaj oskarżeni spożywali w domu alkohol. Po pewnym czasie do domu przyszedł pokrzywdzony. Pomiędzy braćmi doszło do sprzeczki. Pokrzywdzony miał pretensje, że w jego domu mieszka Krzysztof K. i zaczął go wypraszać. Pomiędzy oskarżonymi a pokrzywdzonym doszło do szarpaniny, w rezultacie której Piotr F. i Krzysztof K. mieli zadać mężczyźnie ciosy nożem, w tym w klatkę piersiową. Pokrzywdzony doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i zmarł.

Ponadto, Piotr F. został oskarżony o kierowanie wobec jednej osoby gróźb karalnych. Czynu tego miał dopuścić się w dniu 21 marca 2022 r. w Gietrzwałdzie.Piotr F. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia odnośnie zarzutu zabójstwa. Natomiast Krzysztof K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do udziału w zabójstwie brata Piotra F.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył terminy rozprawy w tej sprawie na 3, 11 i 12 października 2023 r. na godz. 9.30.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *