W OSTRÓDZKIM EKONOMIKU PIEKLI TRADYCYJNE MAZURKI WIELKANOCNE!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 8 kwietnia 2022 r. w ZSZ im. S. Petöfi został przeprowadzony konkurs na wielkanocny mazurek.

Mazurki wielkanocne to tradycyjne wypieki, które stanowią ozdobę świątecznego stołu oraz specjalność kuchni polskiej, a tradycja tego ciasta sięga setek lat.

Celem konkursu było więc podtrzymanie tradycji pieczenia mazurków i wyłonienie mistrza domowych wypieków. W konkursie wzięli udział uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wszystkie mazurki były pięknie ozdobione, miały różne kształty, ale oprócz walorów wizualnych liczył się przede wszystkim ich smak. Z racji tego, że wszystkie mazurki były przepyszne, jury pod pod przewodnictwem  szefowej cukierni „Szczepańscy” w Lubawie musiało długo zastanowić  się nad wyborem zwycięzcy.

Po obradach ogłosiło, że najsmaczniejszym mazurkiem wielkanocnym był wypiek uczniów klasy III –  Katarzyny Spychały i Bartosza Wolskiego, tuż za nimi – II miejsce zajął wyrób uczniów: Patrycji Szulkowskiej i Nikodema Lewickiego, a na III miejscu podium znalazło się ciasto Wiktorii Błażejewskiej i Joanny Wrzeszcz – uczennic klasy I technik żywienia i usług gastronomicznych. Po zaprezentowaniu mazurków na świątecznie przygotowanym bufecie nastąpiła ich degustacja. Każdy z uczestników otrzymał nagrody, które  ufundowała Rada Rodziców.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *