GMINA DĄBRÓWNO: W NOWY ROK SZKOLNY Z NOWYM BOISKIEM W ELGNOWIE

Już od września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie będą mogli cieszyć się z nowego boiska.

W miejscu starego boiska wyrósł kompleks z czterotorową bieżnią, torem do skoku w dal, boiskiem do rzutni kulą oraz wielofunkcyjnym boiskiem do gry w siatkówkę, tenisa, koszykówkę i piłkę ręczną. Z boiska w ramach zajęć wychowania fizycznego korzystać będą również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Marwałdzie.

31 lipca 2018 r. dokonano odbioru końcowego prac związanych z budową obiektu. Realizacja inwestycji jest kolejnym elementem poprawiającym warunki nauczania uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie. Poza nowym boiskiem, uczniowie wrócą do szkoły do nowo wyposażonych, zarówno w meble jak i pomoce dydaktyczne pracowni szkolnych oraz korzystać będą z nowego sprzętu sportowego.

Budowa przyszkolnego boiska jest jednym z etapów realizacji projektu pn. „Budowa wielofunkcyjnego boiska oraz zakup wyposażenia pracowni szkolnych na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Elgnowie”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Koszt budowy boiska wyniósł 559 282,62 zł, z czego kwota 453 172,51 zł stanowiła pozyskane przez samorząd gminny dofinansowanie.

Źródło: Gmina Dąbrówno

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *