kajda

W IDZBARKU SAMOCHODEM UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ. ZABEZPIECZONO 5560 PACZEK PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY I 55 KG KRAJANKI TYTONIOWEJ

W czwartek 23 czerwca wieczorem w Idzbarku w Gminie Ostróda 60-letni mężczyzna kierując swoim samochodem marki mazda nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w wyniku czego policjanci podjęli za nim pościg. Jak się okazało powodem jego zachowania był przewożony przez niego ładunek w postaci nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Ostródzcy kryminalni w wyniku przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali 60-latka, który autem osobowym marki mazda przewoził nielegalne wyroby tytoniowe. W jego pojeździe zabezpieczonych zostało niemal 20 kg krajanki tytoniowej. Mężczyzna zignorował wydawane mu wyraźne sygnały do zatrzymania się, dlatego konieczne było przeprowadzenie pościgu. Ujawnione w pojeździe wyroby to jedynie początek kłopotów ostródzianina.

Podczas czynności policjanci zabezpieczyli niemal 55 kg krajanki tytoniowej oraz 5560 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Straty, na jakie zostałby narażony Skarb Państwa, gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, to około 150 tysięcy złotych.

60-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełniony czyn grozić mu może kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej co również jest przestępstwem.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

(mp) KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *