W GMINIE GRUNWALD ODBĘDZIE SIĘ REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA RADY GMINY

Kolejne referendum odbędzie się w Powiecie Ostródzkim. Tym razem będzie to Referendum gminne w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald, zarządzone na dzień 25 października 2020 r.

W dniu5 sierpnia 2020 r.  Pełnomocnik Inicjatora Referendum – powiadomił Wójta Gminy Grunwald o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

Wójt potwierdził przyjęcie powiadomienia w dniu 5 sierpnia 2020 r.

Pełnomocnikiem grupy inicjatywnej jest Wiesław Dembkowski.

W dniu 07 sierpnia 2020 r. do Komisarza Wyborczego w Elblągu II wpłynęło powiadomienie pełnomocnika inicjatora referendum o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

W dniu 21 sierpnia 2020 r. Pełnomocnik Grupy Inicjatywnej przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Elblągu II wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald przed upływem kadencji.

W dniu 8 września 2020 r. Komisarz Wyborczy w Elblągu II wydał postanowienie o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Grunwald przed upływem kadencji, które zostało zaplanowane na 25 października.

Warto dodać, że na 28 sesji Rady Gminy Grunwald, która odbyła się 27 sierpnia Wójt Adam Szczepkowski nie otrzymał wotum zaufania ani absolutorium od Rady Gminy. Radni nie zatwierdzili także sprawozdania finansowego za to podjęli uchwałę o obniżeniu wójtowi pensji.

Zdjęcie: Gmina Grunwald/Facebook

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *