W 1 DZIEŃ POLICJANCI Z POWIATU OSTRÓDZKIEGO ZATRZYMALI 5 POSZUKIWANYCH

W wtorek 15 listopada na terenie powiatu ostródzkiego doszło do zatrzymania łącznie 5 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Udział w zatrzymaniach brali policjanci z Ostródy, Morąga i Łukty.

Codzienna służba policjantów to nie tylko przeprowadzanie interwencji czy patrolowaniu ulic miast i miejscowości. Funkcjonariusze również poszukują i zatrzymują tych, którzy celem uniknięcia zasądzonej kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawdzają ewentualne miejsca przebywania takich osób, a w przypadku ich zatrzymania doprowadzają do zakładów karnych. Z reguły zatrzymania osób ukrywających są jedynie kwestią czasu.

W miejscowości Plichta w gminie Łukta zatrzymano 64-latka celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast w Ostródzie patrol policji dokonał zatrzymania 48-latka celem doprowadzenia do zakładu karnego. Na sześć miesięcy do celi trafi również 52-letni ostródzianin, który od jakiegoś czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Na uwagę zasługuje powód zastosowania przez sąd 30 dni aresztu wobec 26-latka zatrzymanego przez morąskich funkcjonariuszy. Mężczyzna w uporczywy sposób uchylał się od złożenia zeznań. W związku z powyższym sąd wydał postanowienie na podstawie którego doszło do zatrzymania mężczyzny. Jak widać nie warto ignorować wysyłanych do stawiennictwa wezwań.

Morąscy kryminalni do wczorajszych zatrzymań dodali również zatrzymanie 48-latka, który z uwagi na nieopłacenie zasądzonej grzywny najbliższe 89 dni spędzi w więziennej celi.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *