UWAGA NA LEŚNĄ ZWIERZYNĘ NA DROGACH. OSTATNIEJ DOBY 2 ZDARZENIA I 3 SAMOCHODY USZKODZONE W REGIONIE

Policjanci w ciągu minionej doby pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. W pierwszym zdarzeniu kierujący pojazdem osobowym zderzył się z łosiem natomiast w drugim zdarzeniu, jedna sarna uszkodziła dwa pojazdy osobowe. 

We wtorek (14.09.2021r.) szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 19 na trasie Szczytno-Jerutki, gdzie na prostym odcinku drogi z lasu wyskoczył łoś, który zderzył się z pojazdem osobowym marki BMW. 64-letni mieszczanie Gminy Świętajno nie doznał żadnych obrażeń, jednak jego pojazd został poważnie uszkodzony.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce przed godziną 20 na DK 53 nieopodal miejscowości Jeruty. 37-letnia mieszkanka Bydgoszczy, która podróżowała wraz z pasażerkami swoim pojazdem marki Skoda zderzyła się z sarną, która wybiegła z lasu. W skutek tego zderzenia zwierzę upadło na jezdnię. Jadący z naprzeciwka 44-letni mieszkaniec Olsztyna, który poruszał się z pasażerką pojazdem osobowym marki Peugeot z uwagi na brak możliwości wyhamowania najechał na zwierzę. Osoby biorące udział w tych zdarzeniach nie doznały obrażeń i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu przez tereny leśne. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawiło się na drodze.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *