CZWORONOŻNI GOŚCIE U KS. WOJCIECHA PŁOSZKA NA NABOŻEŃSTWIE W ŁĘGUTACH

W niedzielę 13 września w zabytkowym kościele ewangelickim w Łęgutach, odbyło się uroczyste i wyjątkowe nabożeństwo z okazji Święta Żniw jako podziękowanie za tegoroczne zbiory i plony.

Podczas nabożeństwa kazanie wygłosił ks. dr Grzegorz Giemza, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej. Jednak na co dzień w kościele w Łęgutach pracuje ksiądz Wojciech Płoszek.

W tym roku po raz pierwszy po nabożeństwie nie odbył się festyn. Za to obecni byli niezwykli goście: Monika Dąbrowska prowadząca akcję „Bieg na sześć łap” oraz 5 psów z okolicznych schronisk razem z opiekunami.

Akcja „Bieg na sześć łap” zachęca do adopcji psów ze schroniska, a jeśli ktoś tego nie może zrobić do odwiedzania czworonożnych podopiecznych schronisk. Dzięki życzliwości ks. Płoszka 5 psów szukających kochających domów zawitało do kościoła w Łęgutach, a parafianie mogli je poznać.

Nie była to pierwsza wizyta psów ze schroniska w kościele. W lutym Monika Dąbrowska odwiedziła z czworonożnym gośćmi kościół w Bartągu oraz w Olsztynie. Jest to piękna i inicjatywa, która daje nowe możliwości psiakom ze schronisk na znalezienie domów.

Jak napisano na stronie „Ewangelików w Ostródzie” : „Pięknie wpisuje się w tematykę Święta Żniw”, które jest „świętem dziękczynienia i akcentowania odpowiedzialności i troski o słabszych i potrzebujących”.

Źródło: Ewangelicy w Ostródzie, zdjęcia: Ewangelicy w Ostródzie

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *