UROCZYSTA WIGILIA, JASEŁKA I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DURĄGU

Dziś w czwartek 22 grudnia w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyła się uroczysta Wigilia, na którą poza uczniami, nauczycielami i całą społecznością szkolną zostali zaproszeni także mieszkańcy Durąga, w szczególności ci, którzy mogą w tym roku spędzić Święta Bożego Narodzenia samotnie.

Społeczność szkolną i przybyłych gości przywitał dyrektor szkoły Rafał Jarema, który zaprosił wszystkich do oglądania jasełek przygotowanych przez uczniów przy wsparciu nauczycielki Ewy Sochoń. Po wspaniałym występie młodych artystów Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz z miejscowej parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Durągu Zbigniew Błaszkowski. Potem tradycyjnie składano sobie nawzajem życzenia po których wszyscy zasiedli do posiłku.

Kiedy już wszyscy skosztowali smacznych potraw przygotowanych przy pomocy Koła Gospodyń Wiejskich w Durągu nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd. Każda klasa, a także goście i nauczyciele śpiewali kolędy. Na gitarach przygrywali im nauczycielka Dorota Bierć i dyrektor szkoły Rafał Jarema. Było przy tym wiele radości i śmiechu.

Spotkanie było piękną okazją do wspólnego spędzenia czasu i wkroczenia w świąteczny nastrój.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *