UNIWERSYTECKIE ZAJĘCIA W BAŻYNIAKU. FESTIWAL NAUKI – DZIEŃ OTWARTY DLA UCZELNI

To już tradycja – VI Festiwal Nauki za nami. Piątek 11 stycznia 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie był nieco inny. 

W tym dniu odbywał się V Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni. Zaproszenie przyjęło osiem uczelni wyższych.

Pracownicy naukowi prowadzili  zajęcia z młodzieżą liceum w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Uczniowie mogli przekonać się osobiście jak wyglądają zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich ze studentami, a przecież  właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych przyszłych absolwentów.

Wiemy, że wybór kierunku studiów to pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej przez uczniów decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. W jaki sposób wybrać kierunek studiów, który będzie  interesujący i jednocześnie zapewni im zatrudnienie po opuszczeniu murów akademickich?

Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Zdajemy sobie sprawę, że wartościowa informacja jest kluczem do sukcesu – ich sukcesu. Poza tym uczniowie mogli też poszerzyć swoją wiedzę, gdyż zajęcia akademickie dopasowane były do rozszerzeń, które realizują w swoich klasach. W tym roku Festiwal Nauki został wzbogacony o profilaktyczne spotkania o tematyce „Handel ludźmi” z przedstawicielem Fundacji LaStrada z Warszawy.

Chcąc pomóc w znalezieniu własnej ścieżki i  ułatwić zaplanowanie dalszej drogi kształcenia organizujemy takie spotkania z uczelniami „na żywo”.

Mamy nadzieje, że uczelnie, które nas odwiedziły: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski
w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Warszawski oraz Studium Technik Dentystycznych w Płocku przybliżyły tematykę i zakres studiów, co  z kolei zmotywowało  licealistów do wytężonej pracy, aby późnie móc dołączyć do braci studenckiej. Tym bardziej, że nasi absolwenci studiują na wymienionych uczelniach.

Życzymy  naszym uczniom podjęcia trafnej decyzji, która w przyszłości zaowocuje zdobyciem wymarzonego wykształcenia i pracy.

Wszystkim gościom z uczelni dziękujemy za współpracę.

Organizatorzy: Jolanta Demczuk i Wioletta Ewartowska

Autor informacji i zdjęć : Jolanta Demczuk, Wioletta Ewartowska – nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *