UDERZYŁA W BARIERY ENERGOCHŁONNE NA S7 NA WĘŹLE OSTRÓDA POŁUDNIE

Dziś ok. godz. 9.30 na S7 (pikietaż 68+500) na Węźle Ostróda Południe doszło do groźnego zdarzenia drogowego.

Kobieta podróżująca skodą octavią na S7 w kierunku Gdańska pod wiaduktem przy skręcie na Olsztyn uderzyła w barierę energochłonną. Przyczyną zdarzenia było pęknięcie opony. – powiedział podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

 

Kierująca samochodem osobowym w kierunku Gdańska zjechała gwałtownie na pas zieleni, a następnie uderzyła w bariery energochłonne. Samochód został wyrzucony na jezdnię w kierunku odwrotnym od kierunku jazdy. W momencie przyjazdu straży pożarnej samochód znajdował się na pasie jezdni. Kobieta wydostała się z auta sama a na miejscu pomagali jej już świadkowie. Była przytomna i w pełnym kontakcie miała jednak powierzchowne obrażenia: nóg i lewej ręki. Strażacy udzielili pierwszej kwalifikowanej pomocy i opatrzyli rany. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego została zabrana na dalszą diagnostykę do szpitala. – powiedział st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

 

Kobieta miała dużo szczęścia, że wytrzymały bariery energochłonne i nie uderzyła w latarnię.  Samochód uległ dużym zniszczeniom. – dodał st. kpt. Grzegorz Różański

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy, a ruch odbywał się jednym pasem do momentu zakończenia działań służb.

Zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *