UCZNIOWIE Z SZYLDAKA I PIETRZWAŁDU W FINALE KONKURSU WIEDZY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ

5 marca odbył się II etap XXVIII edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod tytułem „Drzewo nie umiera nigdy”. Na II etap konkursu stawiło się 124 uczniów z 31 szkół z terenu 12 gmin okalających Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, z województwa warmińsko – mazurskiego i pomorskiego.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska, wiedzą na temat cyklu życia drzewa i jego roli w ekosystemie leśnym, znajomością 11 gatunków drzew i 14 gatunków organizmów związanych bezpośrednio z obecnością drzew. Dodatkowo musieli znać przyrodę i zabytki kulturowe Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich.

Najlepiej ze wszystkich szkół test rozwiązali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku, którzy zdobyli 159 punktów. Drużynę stanowili: Izabela Glica, Amelia Chodań, Oliwia Motylska, Laura Żyłka. Zawodników przygotował do konkursu nauczyciel biologii Janusz Wierciński.
Do finału zakwalifikowali się też uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie w składzie: Krzysztof Kołodziejczyk, Zofia Szymańska, Adam Twardy, Maciej Pawszyk. Tą grupę uczniów przygotowała Pani Katarzyna Wiszniewska.
18 maja 2023 roku na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich odbędzie się finał konkursu – trzymamy kciuki!
Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *