UCZNIOWIE Z IDZBARKA PRZYWITALI WIOSNĘ EKOLOGICZNYM POKAZEM MODY I TURNIEJEM WIEDZY O WODZIE

Wtorek, 21 marca, w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku minął pod znakiem ekologii. Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klas III-VIII wzięli udział w Turnieju „Skarb cenniejszy niż złoto – woda”, sprawdzającym ich wiedzę na temat wód.

Parę minut po godzinie 8.00 wszystkie klasy połączyły się na Teamsie, by rywalizować ze sobą w quizie w aplikacji Kahoot. Turniej wiedzy wygrali ósmoklasiści, którzy na pamiątkę otrzymali odznakę „Przyjaciela wody”. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie podzieleni na kilkuosobowe zespoły projektowali i przygotowywali stroje na pokaz EKOmody.

Trzeba przyznać, że dzieciaki wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Worki, papiery, butelki, gazety i zakrętki otrzymały drugie życie, stając się butami, sukienkami, opaskami, torebkami, a nawet biżuterią i wachlarzami. Każda z grup wytypowała do pokazu modela bądź modelkę, którzy prezentowali ekostroje na specjalnie przygotowanym wybiegu. Dodatkowo zadaniem uczniów było przedstawienie w ciekawy sposób krótkiej historii zaprojektowanego ubioru. Uczniowie wywiązali się ze swoich zadań znakomicie, dlatego jury miało niezwykle twardy orzech do zgryzienia.

Po burzliwych obradach udało się ostatecznie wyłonić zwycięskie grupy i nagrodzić najlepszych pamiątkowymi statuetkami i drobnymi upominkami.

Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *