UCZNIOWIE LICEUM IM. JANA BAŻYŃSKIEGO ODWIEDZIŁA ZAPRZYJAŹNIONĄ SZKOŁĘ W NIEMCZECH

Od 12 – 18 maja Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie po raz dwudziesty siódmy raz przebywali na wymianie szkolnej w Osterode am Harz. Grupa uczniów odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę szkole Tilman – Riemenschneider – Gymnasium.

Pierwszym punktem wymiany była wizyta w Berlinie, który młodzież zwiedziła pod przewodnictwem dr Thomasa Habbe – pracownika uniwersytetu w Poczdamie. Uczniowie odwiedzili również Reichstag, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussouds oraz Dungeon (mroczna historia Berlina).

Wieczorem w Osterode am Harz przywitali nich bardzo serdecznie niemieccy uczniowie i opiekunowie.
Wizyta trwała 6 dni podczas których spotkano się z Burmistrzem Miasta i Panią Thiele – dyrektoerm szkoły.  Podziwialano występy uczniów z gymnasium, uczestniczono w zabawach i grach integracyjnych oraz wycieczkach do Braunschweigu i Hildesheimu.

Pobyt w jednym z największych parków rozrywki w Europie ( Heide Park Soltau) to duża atrakcja. Po siedmiu godzinach wszyscy byli bogatsi w nowe, wręcz ekstremalne przeżycia i niezapomniane chwile.
Przez wszystkie dni niemieccy partnerzy organizowali różnego typu rozrywki. Codziennie ostródzka młodzież mogła korzystać z basenu Aloha. Nie było mowy o nudzie.

Za dwa tygodnie nastąpi rewizytą, tym razem niemieccy przyjaciele odwiedzą swoich kolegów i koleżanki z Ostródy.

Wymianę wspierała Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.
Opiekunem organizatorem wymiany była Ewa Damasiewicz-Szymańska.

Autor teksu i zdjęć: Ewa Damasiewicz-Szymańska

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *