TURYSTYKA W MIG – PROJEKT OSTRÓDZKIEGO ZLOT W TVP 3 OLSZTYN

Dziś w programie TVP 3 – Olsztyn ukazał się program poświęcony projektowi Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „Turystyka w mig”.

Celem projektu jest stworzenie oferty turystycznej dla osób głuchych i niedosłyszących. Barierą dla takich osób jest dostępność (a właściwie jej brak) informacji w języku migowym. Wśród osób głuchych są takie, które czytają w języku migowym i nie są w stanie odczytać napisów w języku polskim. Dlatego projekt przewiduje lekcje języka migowego dla przewodników turystycznych.

W programie przygotowanym przez Aleksandrę Grysz mogliśmy zobaczyć Alicję Czerniawską z Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników, Marlenę Rogowską z Informacji Turystycznej w Ostródzie i pochodzącego z Ostródy Artura Moskalika.

Jak powiedziała Marlena Rogowska:

Dodatkową korzyścią naszego projektu będzie kiedy osoby głuche znajdą zatrudnienie w turystyce.

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu, który na pewno pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym bardziej angażować się w życie społeczne.

Zdjęcie: print screen TVP 3 Olsztyn

Poniżej cały materiał TVP3 Olsztyn:

Turystyka w mig

Jak turysta może poznać najciekawsze zakątki odwiedzanego regionu, jeśli przewodnicy nie mówią w jego języku? Z tym problemem na co dzień mierzą się głusi. Na przeciw ich potrzebom jako pierwsi w Polsce, wyszli przedstawiciele branży turystycznej z Zachodnich Mazur. Materiał Aleksandry Grysz.

Opublikowany przez TVP3 Olsztyn Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *