TRWAJĄ PRACE NAD JEZIOREM Z SERCEM CZYLI PIEKIEŁKIEM W SAMINIE W GMINIE DĄBRÓWNO

W Gminie Dąbrówno w miejscowości Samin znajduje się jezioro, na które jeśli popatrzymy z góry to zobaczymy jego niezwykły kształt. Jest to Jezioro Piekiełko, którego linia brzegowa tworzy kształt serca.

Obecnie trwają prace porządkowe nad jeziorem Piekiełko w Saminie. Zamontowane zostały elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery, ławo-stoły, huśtawki. Ustawiono również elementy edukacyjne tj. hotele dla owadów.
Powstały ogólnodostępny teren wokół jeziora po realizacji będzie pełnił funkcję wypoczynkową, rekreacyjną, zdrowotną i estetyczną. Przyczyni się do poprawy jakości życia, utrzymania bioróżnorodności oraz ochrony lokalnego zasobu jakim jest jezioro Piekiełko.
Koszt zadania został w części sfinansowany ze środków Województwa Warmińsko Mazurskiego w kwocie 14 694,00 zł oraz funduszu soleckiego miejscowości w kwocie 10000,00 zł.
Zadanie „Zagospodarowanie terenu wokół Jeziora Piekiełko zostało zrealizowane w ramach przyznanej pomocy finansowej przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego”.
Źródło: Gmina Dąbrówno

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *