TRWAJĄ POSZUKIWANIA MŁODEGO MĘŻCZYZNY NA JEZIORZE SZELĄG WIELKI W ZWIERZEWIE

Trwa duża akcja poszukiwawcza mężczyzny w Zwierzewie (Gmina Ostróda) na Jeziorze Szeląg Wielki.

Jak poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy pPwiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, strażacy otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym zaginięciu mężczyzny.

Dziś około godz. 13-14 mężczyzna postanowił wybrać się na ryby na kajaku. Od tamtej pory z około 30-letnim mężczyzną nie ma kontaktu. Nie wrócił on do domu, nie można też się do niego dodzwonić – informuje M. Wiśniewski.

Policja wraz ze strażą pożarną prowadzi działania o charakterze poszukiwawczym. Na miejscu pracują policjanci i 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie, strażacy ochotnicy z OSP Stare Jabłonki i OSP Miłomłyn.

Działania strażaków prowadzone są przy pomocy 3 łódek – z Ostródy, Miłomłyna i Starych Jabłonek. Na chwilę obecną (godz. 20:45) poszukiwania są bezowocne nie udało się odnaleźć mężczyzny. Jak podkreśla mł. bryg. Marcin Wiśniewski, nie ma stuprocentowej pewności, że mężczyzna ten wciąż znajduje się na jeziorze.

AKTUALIZACJA GODZ: 21:10 Jak informuje mł. bryg. Marcin Wiśniewski z KP PSP Ostróda:

Policja jako służba wiodąca podczas poszukiwań podjęła decyzję o wstrzymaniu poszukiwań na wodzie. W związku z powyższym jednostki straży pożarnej kończą swoje działania.

Mężczyzna ubrany był na czarno oraz miał zielone kalosze. Ktokolwiek dziś widział tak ubranego mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.

Foto: OSP Stare Jabłonki

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *