TRAGICZNY WYPADEK W POBLIŻU GIERZWAŁDU. ZGINĄŁ MŁODY MĘŻCZYZNA.

Dziś rano, w piątek 7 lutego około godziny 4:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze 542 w pobliżu Gierzwałdu. W jego wyniku śmierć poniósł 23-letni mężczyzna.

 

Do zdarzenia doszło na drodze 542 pomiędzy miejscowościami Wróble i Gierzwałd. Młody mężczyzna kierujący samochodem marki bmw uderzył w drzewo i poniósł śmierć na miejscu.

Na miejsce wypadku przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 4 zastępy straży pożarnej z Gierzwałdu i Ostródy. Niestety 23-latek już nie żył.

Ustalane są przyczyny zdarzenia. Być może jednak była nią nadmierna prędkość. Samochód został doszczętnie zniszczony. Prawie podzielił się na dwie części.

To już 10 w tym roku ofiara wypadku drogowego na Warmii i Mazurach. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje główną przyczyną tych najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje, którymi są śmierć i poważne obrażenia ich uczestników. Dlatego apelujemy do kierowców – szczególnie tych z najkrótszym stażem za kierownicą – o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości jazdy.

Foto: Grzegorz Różański, KP PSP Ostróda i Policja Warmińsko-Mazurska, tekst. red\Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *