TRAGICZNY POŻAR DOMU w GMINIE OLSZTYNEK. ZGINĄŁ MŁODY MĘŻCZYZNA

Wczoraj, w nocy 14 kwietnia doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu w Gminie Olsztynek. Tym razem niestety przybyli na miejsce strażacy podczas działań gaśniczych w jednych z pomieszczeń odnaleźli poszkodowanego. Pomimo natychmiastowej ewakuacji i rozpoczętej  resuscytacji niestety nie udało uratować młodego mężczyzny.

O godzinie 01:26 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o pożarze domu  w miejscowości Pawłowo w Gminie Olsztynek. Pomimo późnej pory pierwszy zastęp przybył po kilku minutach od zadysponowania.

Po przyjeździe stwierdzono, że pożarem objęty jest cały dom. Podano trzy prądy gaśnicze i przeszukano wnętrze budynku. Podczas przeszukania odnaleziono osobę poszkodowaną, która natychmiast ewakuowano i rozpoczęto udzielanie pomocy medycznej. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Po przyjeździe ZRM poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który kontynuował resuscytację. Dalsze działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru, ponownym przeszukaniu budynku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Działania straż pożarnej trwały ponad 6 godzin. W akcji brało udział 8 zastępów PSP i OSP łącznie 28 strażaków.  Straż pożarną wspierał Zespół Ratownictwa Medycznego, policja i Pogotowie Energetyczne. Na miejsce przybył Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie.

Był to już kolejny duży pożar na terenie miasta i powiatu olsztyńskiego. Od początku roku olsztyńscy strażacy interweniowali już prawie 2400 razy. Dla porównania w analogicznym okresie czasu w roku 2021 – 1045 interwencji.

Opracowanie: bryg. Tomasz Sobkowicz

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *