TRAGEDIA W OSTROWINIE (GM. OSTRÓDA). NIE ŻYJE MĘŻCZYZNA PRZYGNIECIONY PRZEZ DRZEWO

Do tragicznego wypadku doszło dziś, w środę 20 września przed południem w Ostrowinie w Gminie Ostróda. Niestety 49-letni mężczyzna nie przeżył.

O godz. 10:13 służby otrzymały wezwanie do przygniecionego w Ostrowinie przez drzewo mężczyzny.Jak relacjonuje rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, st. kpt. Grzegorz Różański, podczas wycinki w lesie drzewo przygniotło 49-letniego mężczyznę.

Mł. bryg. Marcin Wiśniewski – dowódca Jednostki-Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie poinformował, że strażacy dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który podczas prac leśnych – wycinki drzew uległ wypadkowi. Ze zgłoszenia wynikało, że ścięte drzewo przygniotło jego nogę i miał uraz kończyny dolnej.

Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł Zespół Ratownictwa-Medycznego. Jako drugie dotarły 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie. W momencie dojazdu strażaków na miejsce zdarzenia prowadzona była akcja Resuscytacyjna Krążeniowo-Oddechowa, ponieważ doszło do zatrzymania funkcji życiowych u poszkodowanego mężczyzny – powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przez ponad godzinę prowadzili reanimację. Niestety mimo starań ratowników i strażaków 49-latek nie przeżył.

Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *