TERYTORIALSI Z MORĄGA DOSKONALILI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Żołnierze z 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w miniony weekend szkolili się w grupach dowódczej, strzelców wyborowych i zwiadowców oraz grupie radiotelefonistów. Celem szkolenia było doskonalenie wiedzy oraz umiejętności nabytych przez żołnierzy OT.

W trakcie szkolenia realizowano zagadnienia dotyczące pracy na mapie, określania położenia za pomocą siatki UTM. Radiotelefoniści pracowali a etatowym sprzęcie łączności. Nie zabrakło walki wręcz. Istotnym punktem szkolenia było wykonanie strzelania specjalistycznego z broni wyborowej oraz pistoletu wojskowego.  Wszystko realizowane było w reżimie sanitarnym przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników.
Od 2 września proces rekrutacji jest zdecydowanie krótszy. Nie trzeba już udawać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Istnieje również nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego, w tym do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wystarczy wejść na stronę www.zostanzolnierzem.pl, zarejestrować się i wybrać służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Oczywiście nadal funkcjonuje tradycyjny sposób składania wniosków do WKU oraz za pośrednictwem Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej ePUAP. Więcej informacji na stronie https://terytorialsi.wp.mil.pl/jak-zostac-terytorialsem
kpr. Angelika Żmijewska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *