ŚWIĘTO PLONÓW W WIELKIM DWORZE ( GM. MAŁDYTY)- BYŁO SMACZNIE I Z DOBRĄ ZABAWĄ

5 września w Wielkim Dworze w Gminie Małdyty odbyło się  Święto Plonów pod hasłem SzczepimySie z KGW, dofinansowane z ARiMR. To już druga impreza, którą zorganizowano w tym miejscu w ramach Narodowego Programu Szczepień. Głównym celem imprezy była kontynuacja promocji szczepień i zachęcanie mieszkańców do nich poprzez zabawę i spędzenie miło czasu.

Impreza została rozpoczęta od mszy św. W kościele w Jarnołtowie, na której został wniesiony wieniec, dary od sołectwa oraz prezent od KGW SUPER BABKI dla parafii. Po mszy rozpoczęto imprezę w świetlicy od koncertu Orkiestra OSP w Zielonce Pasłęckiej, po którym nastąpił poczęstunek dań przygotowanych przez Panie z KGW.
Można było zjeść m.in. zupę meksykańską z pulpetami, babkę ziemniaczaną, kluski szare z boczkiem, bigos, gofry i ciasto. Zorganizowano także strefę dla dzieci z animatorami JustFun, którzy zajęli czas najmłodszym m.in. poprzez zabawę z liną, bańki XXL , mini disco i odwiedziny żywej maskotki Psi Patrol.
Festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-2019 przyciągnął wiele ludzi z okolicy zainteresowanych bezpłatnymi atrakcjami zapewnionymi przez KGW SUPER BABKI. Pojawili się wszyscy zaproszenie goście.
Na miejscu działał punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.
Milena Falkowska-Hojan, Sołtys Sołectwa Wielki Dwór, Przewodnicząca KGW SUPE10R BABKI.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *