Zamknij

ŚWIETNA KOŃCÓWKA SEZONU MOTO KLUBU OSTRÓDA W PUCHARZE POLSKI W CROSS COUNTRY

10:18, 24.09.2018 redaktor Aktualizacja: 11:34, 24.09.2018
Skomentuj

W ostatni weekend w Kaliszu Pomorskim odbyły się dwie ostatnie rundy Pucharu Polski w motocrossowym Cross Country. W walce o końcowe trofea liczyli się zawodnicy z Moto Klubu Ostróda, którzy nie zawiedli!

W sobotę warunki były idealne do jazdy, gdyż dzień wcześniej padał deszcz. Dzięki temu tor był przyczepny i się nie kurzyło. Trochę gorzej było w niedzielę, gdy nad suchym torem unosiły się już tumany kurzu.

W klasie Master, z którą wiązaliśmy największe nadzieje, w zawodach wystartował Michał Leśniewski, walczący o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. I nie zawiódł. W pierwszym wyścigu był piąty, a w drugim  postawił wszystko na jedna kartę i zwyciężył! Ostatecznie dało mu to trzecie miejsce w zawodach i w klasyfikacji końcowej całego pucharu! Co więcej w ostatnich zaledwie 19-stu punktów zabrakło, by Puchar Polski zdobyć. Michał zgromadził w całym cyklu 375 punktów, a zwycięzca, Robert Judycki z Piły, miał ich 394.

W tej samej klasie wystartował Andrzej Leśniewski, który w pierwszym wyścigu był 8-my. W kolejnym zajął jedną pozycję niżej i zawody ukończył na 9-tej lokacie. Wystarczyło to to dobrego 7 miejsca w generalce.

O dużą niespodziankę pokusił się w klasie Junior 85 Mateusz Leśniewski. Zajął 3 miejsce w zawodach, takie same lokaty zajmując w poszczególnych wyścigach. W przekroju całego sezonu mocno awansował i także on znalazł się na podium. Uplasował się na 2-gim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski!

W klasie Amator po 18 latach przerwy do ścigania powrócił Maciej Wilkaniec, który był dwukrotnie drugi. Dzięki tym świetnym miejscom stanął w całych zawodach na drugim miejscu podium. Warto dodać, że ten uznany zawodnik kiedyś startował nawet w Mistrzostwach Europy w motocrossie

W klasie Junior Adam Galon w pierwszym wyścigu był 11-ty, w drugim nie został sklasyfikowany. Musiał wycofać się zaraz po starcie w wyniku upadku i stłuczki z innymi zawodnikami. Mimo starań nie był w stanie kontynuować jazdy. W klasyfikacji generalnej pucharu był 13-ty

W Klasie Senior 2 Paweł Pomarnacki zajął 9-te miejsce w pierwszym wyścigu i 6-te w drugim. Ostatecznie dało mu to 7-me miejsce w zawodach i 8-me w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

W klasie Quad 2K Junior wystartował Bartosz Śliwiński, który był dwukrotnie czwarty. To wystarczyło, by w całych zawodach uplasować się na trzecim miejscu! Bartosz nie startował we wszystkich eliminacjach, jednak w klasyfikacji generalnej zakończył sezon na 6-tej pozycji.

Dla całego Moto Klubu Ostróda należą się wielkie słowa uznania za walkę i wyniki. Drużynowo cały sezon w walce o Puchar Polski zakończyli na 4 miejscu.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie równie obfity w świetne wyniki.

Zdjęcia: Moto Klub Ostróda