STYMULATOR TKANKOWY NUCLEOFILL – SKUTECZNE ODMŁADZANIE NAWET NAJDELIKATNIEJSZEJ OKOLICY OCZU

Stymulator tkankowy, jak sama nazwa wskazuje – stymuluje tkankę. Jego rolą jest pobudzanie skóry do podjęcia intensywnych procesów regeneracyjnych. W połączeniu z zabiegiem mezoterapii igłowej stanowi doskonały zabieg odmładzający – minimalnie inwazyjny, dający bardzo naturalne efekty.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty do mezoterapii igłowej, które pomagają w naturalny sposób odbudować strukturę skóry. Preparaty te nie zwiększają objętości tkanek twarzy (jak wypełniacze), a jedynie stymulują produkcję komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. Dają niezwykle naturalne efekty na długi czas. Pozwalają dłużej cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem. Nucleofill to jeden z najnowszych stymulatorów tkankowych. W preparacie zastosowane zostały polinukleotydy. Ich głównym zadaniem jest odnowa i biorewitalizacja skóry.

Jak działa stymulator tkankowy Nucleofill?

Stymulator tkankowy Nucleofill to zabieg mezoterapii, dostępny m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Zabieg iniekcyjny pozwala na bezpośrednie wprowadzenie składników aktywnych w głąb skóry i osiągnięcie nieporównywalnie lepszych efektów, niż podczas działania powierzchniowego. Mezoterapia igłowa dodatkowo stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu zabiegi iniekcyjne mają też działanie regeneracyjne.

Zabieg stymulatorem tkankowym Nucleofill polega na wstrzyknięciu preparatu w kilku punktach na twarzy. Procedura nie wymaga znieczulenia, chociaż można odczuwać delikatne mrowienie. Po mezoterapii na skórze pojawia się lekkie zaczerwienienie, które jednak szybko znika. Niemal od razu można wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Stymulator tkankowy Nucleofill działa poprzez trzy mechanizmy:

  • Liftinguje – podczas zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów, prowadzącej do wzmożonej produkcji kolagenu typu 1. oraz elastyny. Fibroblasty dojrzewają w miofibroblasty, czego efektem jest gruntowna regeneracja skóry twarzy i lifting.
  • Eliminuje wolne rodniki – polimeryczne makrocząsteczki znajdujące się w preparacie mają działanie antyoksydacyjne. Zabieg niweluje szkodliwe działanie na skórę takich czynników, jak dym tytoniowy, intensywna ekspozycja na słońce czy długotrwały stres.
  • Nawilża skórę – grupy hydrofilowe pojedynczych nukleotydów mają zdolności wiązania wody, co prowadzi do głębokiego nawodnienia tkanek. Efektem jest długotrwałe nawilżenie skóry i przywrócenie jej elastyczności.

Stymulator tkankowy pod oczy i na skórę twarzy

Zabieg stymulatorem tkankowym Nucleofill przeprowadza się po odbyciu konsultacji lekarskiej. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonania. Jest to rodzaj mezoterapii igłowej, którą można zastosować nawet na najdelikatniejsze obszary, takie jak okolice oczu. Skóra w tych miejscach jest niezwykle cienka i wrażliwa, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji, a zabieg stymulatorem tkankowym Nucleofill wiąże się z niewielkim ryzykiem opuchlizny po zabiegu. Efektem jego działania jest likwidacja cieni pod oczami oraz poprawa elastyczności górnej powieki. Zabieg prowadzi do głębokiego nawilżenia skóry całej twarzy, poprawy elastyczności i liftingu.

Odmładzanie twarzy z użyciem polinukleotydów zapewnia długotrwałe i bardzo naturalne efekty. Wyraźna poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu i pogłębia się w ciągu około 6 tygodni. Pełna kuracja składa się serii 4 zabiegów powtarzanych co 2–4 tygodnie.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

 

 

(artykuł sponsorowany)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *