STRAŻACY Z OSTRÓDZKIEJ SPECJALISTYCZNEJ GRUPY RATOWNICTWA WODNO – NURKOWEGO DOSKONALILI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Ostróda” w dniach 3-7 października odbyła obóz kondycyjno-doskonalący. Baza nurkowa i miejsce stacjonowania znajdowała się w miejscowości Chmielno w woj. pomorskim.

Strażacy – nurkowie z ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP trenowali nurkowanie w jeziorze Kłodno, w którego wodach znajduje się podwodny poligon. Strażacy na dnie jeziora musieli pokonać swoisty tor przeszkód. Między innymi przeszukiwali zatopiony autobus.

Co roku strażacy podejmują kilkanaście razy interwencje związane ze zdarzeniami na wodzie. Dlatego taki zakres tematyczny tym razem ćwiczyli strażacy – nurkowie z Ostródy. Specjalizacja nurkowa jest niezwykle wymagająca i niebezpieczna. Konieczne jest ciągłe szkolenie i ćwiczenie umiejętności. Strażak, aby mógł być członkiem specjalistycznej grupy wodno-nurkowej, musi odbyć kurs i zdać egzamin państwowy. Ponadto zdobywanie kolejnych, wyższych uprawnień wiąże się z odpowiednią ilością godzin pod wodą, gdzie strażak wykonuje różnego rodzaju zadania.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: asp. Marek Waszkiewicz

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *