STRAŻACY Z OSTRÓDY I IDZBARKA URATOWALI PALEC DZIEWCZYNKI! MIŚ RATOWNIK NA POCIESZENIE

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie oraz z OSP Idzbark uratowali palec 12-letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło dzisiejszego przedpołudnia w Idzbarku.

Jak poinformował nas st. kpt. Łukasz Zaniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, dziś, w piątek 25 marca o  godzinie 11:45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie wpłynęło nietypowe zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Zgłoszenie dotyczyło dwunastoletniej dziewczynki, której palec utknął w nakrętce przymocowanej do słupka od bramki wejściowej do obiektu inwentarskiego w Idzbarku w Gminie Ostróda.

Do działań zadysponowano miejscową jednostkę OSP Idzbark oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie. Działania strażaków polegały na precyzyjnym przecięciu nakrętki za pomocą brzeszczota a następnie rozgięciu jej w celu stworzenia większej przestrzeni i umożliwienie wyciągnięcia spuchniętego palca – informuje st. kpt. Łukasz Zaniewski

Aby uspokoić dziewczynkę, strażacy na zakończenie wręczyli jej maskotkę misia-ratownika, taką, jak na zdjęciu.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *