STRAŻACY Z JRG W OSTRÓDZIE POMAGALI GASIĆ POŻAR DACHU MICHELIN W OLSZTYNIE

Dziś w czwartek 7 kwietnia kilka minut po godzinie pierwszej w nocy Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego, otrzymało informację o pożarze w jednym z najwyższych budynków Olsztyna znajdującego się na terenie Michelin Polska sp. z o.o. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastępy z JRG 1 i JRG 2 w Olsztynie.

Zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie po kilku minutach były już na miejscu. Z pożarem walczyły już zastępy z Zakładowej Straży Pożarnej Michelin. Po rozpoznaniu stwierdzono, że pali się część dachu, płomienie widać było również na elewacji budynku od strony ul. Władysława Leonharda.

Działania gaśnicze prowadzono zarówno na dachu jak również z wykorzystaniem drabin mechanicznych. Duże trudności w gaszeniu sprawiało mocne zadymienie oraz konstrukcja dachu. Do odszukania źródeł pożaru strażacy wykorzystali kamery termowizyjne. Bardzo dużym wsparciem okazał się BSP potocznie nazywany dronem, wyposażony w kamerę termowizyjną. Na uwagę zasługuje również bardzo dobra współpraca z zastępami Zakładowej straży pożarnej, która doskonale zna rozkład zakładu oraz procesy technologiczne, co jest szalenie istotne podczas działań w tego typu obiektach. Kilka minut po godzinie 6-tej pożar udało się zlokalizować. Spaleniu uległo około 50 m2 dachu. Dodatkowo trzeba było usunąć fragment górnej części elewacji budynku.

Na miejsce przybyli Zastępcy Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendant Miejski PSP w Olsztynie, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie, Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej oraz Kierownictwo  Zakładu Michelin Polska sp. z o.o..

W akcji uczestniczyło 23 zastępy PSP i OSP w sumie 46 strażaków oraz 4 zastępy z Zakładowej Straży Pożarnej Michelin Polska sp. z o.o. Olsztyńskich strażaków wsparły zastępy z JRG w Ostródzie i JRG 1 w Elblągu.

Straże pożarne, które brały udział w akcji: ZSP Michelin, OSP Bartąg, OSP Olsztyn-Gutkowo, JRG 1 Olsztyn, OSP Kieźliny, OSP Klebark Wielki, JRG 2 Olsztyn, KM PSP Olsztyn, JRG 1 Elbląg, JRG Ostróda, KW PSP Olsztyn, OSP Dobre Miasto, JRG Biskupiec.

Opracowanie: bryg. Tomasz Sobkowicz/red

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *