ćwiczenia strażaków z JRG Ostróda w MPEC

STRAŻACY Z JEDNOSTKI RATOWNICZO-GAŚNICZEJ W OSTRÓDZIE ĆWICZYLI W MPEC-u

W dniach 26-28 czerwca strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie doskonalili swoje umiejętności zawodowe w obiekcie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Demokracji w Ostródzie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że doszło do pożaru w pomieszczeniu technicznym na trzecim piętrze budynku, a wskutek dużego zadymienia z obiektu nie zdołał ewakuować się jeden z pracowników.

Zadaniem strażaków było dotarcie do pomieszczenia z linią gaśniczą, odnalezienie poszkodowanego w zadymionym pomieszczeniu, ewakuowanie go na zewnątrz i udzielenie mu pierwszej pomocy. Dotarcie do pomieszczenia wykonywano po klatce schodowej z jednoczesnym rozwinięciem linii gaśniczej oraz z kosza drabiny mechanicznej poprzez okno.
Ćwiczenia praktyczne są najlepszą formą doskonalenia zawodowego wśród strażaków, gdyż dają możliwość zweryfikowania wiedzy teoretycznej w rzeczywistych warunkach bojowych. Dlatego strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie regularnie organizują symulacje w obiektach, które znajdują się w ich rejonie chronionym. Dziękujemy firmie MPEC Ostróda za udostępnienie obiektu do ćwiczeń.
KP PSP Ostróda, zdjęcia: st. kpt. Damian Górski

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *