STRAŻACY Z DURĄGA MAJĄ NOWY WÓZ BOJOWY! ZAMIAST STAREGO STARA JEST NOWE VOLVO! (foto+video)

Na ten dzień czekali od wielu miesięcy, a nawet lat! W piątek 17 września strażacy i społeczność Durąga w Gminie Ostróda mogli cieszyć się z przybycia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nowiutkie, prosto z fabryki VOLVO zastąpi starego, wysłużonego i awaryjnego Stara.

Nowe VOLVO dla strażaków z Durąga

Po wielu latach oczekiwania w końcu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Duragu doczekali się nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Można powiedzieć, że było to królewskie powitanie.
Nowy samochód to Volvo FL 4×4 GBA 3/16 . Samochód został zakupiony przy pomocy środków rządowych przez Gminę Ostróda z firmy BOCAR z Częstochowy, która jednocześnie przeszkolenie kierowców. Samochód został odebrany w piątek 17 września bezpośrednio z siedziby firm, a następnie po 8 godzinach strażacy dotarli nowym nabytkiem do miejsca docelowego, remizy OSP Durąg.

Królewskie powitanie

Wraz z druhami z OSP Durąg i mieszkańcami nowy samochód powitali strażacy z okolicznych jednostek OSP, zastępca wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau, radna Powiatu Ostródzkiego Grażyna Ostas, komendant gminny Krzysztof Ruczyński, proboszcz parafii w Durągu Zbigniew Blaszkowski, dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego Rafał Jarema i wielu innych gości. Powitanie było huczne, co możecie zobaczyć na poniższej transmisji, a radość mieszkańców Durąga bardzo duża. O posiłek dla wszystkich zadbały Panie z KGW Durag.

W końcu!

Wielkie gratulacje dla strażaków z OSP Durąg, którzy w końcu doczekali się zmiany. Poprzedni samochód sprawiał w ostatnim czasie już wiele problemów, a dzięki nowemu nabytkowi druhowie będą mogli w pełni pomagać mieszkańcom i nieraz ratować ich mienie, zdrowie, a nawet życie.
Niech nowy samochód służy mieszkańcom tej miejscowości, całej Gminy Ostróda i Powiatu Ostródzkiego! Jednocześnie życzymy, by jak najmniej trzeba było go wykorzystywać!
Poniżej możecie obejrzeć filmik z powitania oraz fotogalerię:

PRZYWITANIE NOWEGO SAMOCHODU DLA OSP DURĄG – FOTOGALERIA – KLIKNIJ TUTAJ!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *