STRAŻACKIE MIASTECZKO EDUKACYJNE NA FESTIWALU „MAZURY ZACHODNIE OD KUCHNI”

W niedzielę 5 czerwca w Starych Jabłonkach odbył się festiwal kulinarny „Mazury Zachodnie od Kuchni”.

Nad Jeziorem Szeląg Mały na plaży Hotelu Anders znalazło się mnóstwo atrakcji, które skierowane były do osób w każdym wieku. Oprócz oczywistych stoisk kulinarnych była również strefa zabaw edukacyjnych dla najmłodszych.

I właśnie w miasteczku edukacyjnym, w ramach kampanii społecznej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wraz z druhami z Ochotniczych Straży Pożarnych z Idzbarka i Starych Jabłonek przygotowali kilka atrakcji dla dzieci.

W strażackim pawilonie znalazło się stoisko do nauki zasad pierwszej pomocy medycznej, były różnego rodzaju mundury i ubrania specjalistyczne oraz sprzęt ratowniczy. Można było zmierzyć się z labiryntem ewakuacyjnym, czy zbudować z puzzli przestrzennych murek, który przedstawiał ilustracje, jak zachowywać się bezpiecznie w codziennym życiu. Każdy, kto miał ochotę, mógł zasiąść w jednym z trzech samochodów pożarniczych oraz quadzie. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko gaśnicze, gdzie dzieci z prawdziwej wężowej linii gaśniczej podawały prąd wody do celu.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. ogn. Tomasz Długiński, sekc. Michał Chachuła

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *