PIJANA I BEZ PRAWA JAZDY WIOZŁA M.IN. 3-LATKA I NASTOLATKĘ W CIĄŻY. UDERZYŁA W DRZEWO

7 lipca w niedzielę wieczorem około godz. 19:00 w Unieszewie miał miejsce wypadek drogowy. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 37-letnia kierująca oplem.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letnia kierująca oplem w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi w lewo wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Jak się później okazało, kierująca – mieszkanka gm. Gietrzwałd – nigdy nie posiadała prawa jazdy. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. W aucie oprócz kierowcy znajdowało się czworo młodych pasażerów: 3-letnie dziecko i trójka nastolatków w wieku 13, 17 i 19 lat. Jedna z pasażerek (17-latka) była w ciąży. Wszystkie te osoby to mieszkańcy gm. Gietrzwałd oraz gm. Jonkowo. Kierująca i pasażerowie z obrażeniami trafili do szpitala. Młoda kobieta w ciąży została przetransportowana tam helikopterem. Obrażenia kierującej oraz 13- i 19-latka to złamania wymagające leczenia powyżej 7 dni, natomiast 3-letni chłopiec oraz nastolatka w ciąży doznali jedynie ogólnych potłuczeń. Kierująca po opuszczeniu szpitala usłyszy zarzuty i w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego z olsztyńskiej komendy oraz 5 zastępów straży pożarnej i dwie załogi pogotowie ratunkowego.

Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *