SIERŻ. SZT. KAMIL DOMŻALSKI Z OSTRÓDY POMÓGŁ RODZĄCEJ KOBIECIE SZYBKO DOJECHAĆ DO SZPITALA

W myśl dewizy „pomagać i chronić” sierż. szt. Kamil Domżalski udowodnił, że doskonale radzi sobie w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Przekonała się też o tym pewna kobieta, która musiała pilnie dostać się do szpitala, ponieważ jej dziecko postanowiło nie czekać już dłużej z przyjściem na świat.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Przewodnik psa służbowego sierż. szt. Kamil Domżalski wraz ze swoim czworonożnym partnerem zostali wysłani na drogę S7 by wspomóc policjantów ostródzkiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego. W pewnym momencie jeden z kierowców stojących w korku poprosił go o pomoc. Okazało się, że mężczyzna jedzie ze swoją ciężarną żoną do szpitala, ponieważ kobieta bardzo źle się czuje. Prawdopodobnie rozpoczęła się akcja porodowa. W trosce o życie i zdrowie zarówno matki jak i jej dziecka oraz z uwagi na fakt zablokowanej drogi, sierż. szt. Kamil Domżalski postanowił pomóc małżeństwu w szybkim dotarciu do lekarza. Policjant używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych eskortował przyszłych rodziców do szpitala w Ostródzie.

„Była to sytuacja bardzo stresująca zarówno dla kobiety ale również dla ojca- kierowcy, który pod wpływem zdenerwowania mógł stwarzać zagrożenie na drodze. Trasa była zablokowana ponieważ doszło tam do wypadku. Wiedziałem, że Ci ludzie muszą jak najszybciej trafić do szpitala, dlatego postanowiłem przeprowadzić pilotaż, żeby kobieta bezpiecznie i szybko trafiła pod opiekę lekarza”-relacjonuje sierż. szt. Kamil Domżalski

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta pomogła w sprawnym dotarciu do szpitala i szczęśliwym rozwiązaniu. Jak dowiedzieliśmy się, jeszcze tego samego dnia na świat przyszedł mały Leon. Rodzicom serdecznie gratulujemy, życzymy dużo zdrowia i pociechy z niecierpliwego maleństwa.

Źródło: KPP Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *