SERCE MAŁEGO DZIECKA PRZESTAŁO BIĆ! AKCJA RATUNKOWA NA S7 W OKOLICACH MIŁOMŁYNA

W niedzielę 24 kwietnia ok. godz. 18:00 na drodze ekspresowej S7 w okolicach Miłomłyna doszło do dramatycznych wydarzeń. U 5-letniego dziecka przewożonego ze szpitala w Elblągu do szpitala w Olsztynie doszło do zatrzymania akcji serca!

Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia ratunkowego. Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostródzie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie zabezpieczali miejsce lądowania helikoptera.

LPR lądował, aby zabrać do szpitala małego pacjenta. Drogą Ekspresową S7 wykonywany był transport medyczny dziecka przewożonego z Elbląga do szpitala w Olsztynie. W trakcie przewożenia u małego pacjenta doszło do zatrzymania akcji serca. Podjęto reanimację i ta zakończyła się powodzeniem. Jednak z powodu poważnego stanu dziecka lekarz zdecydował o tym, aby było ono dalej transportowane do szpitala w Olsztynie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Droga w stronę Ostródy była przez pewien czas zablokowana.

W działach udział brały: 1 zastęp z OSP Miłomłyn, 1 zastęp z PSP Ostróda, ZRM, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, policja.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *