SENIOR NA DRODZE – PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE – SPOTKANIE Z OSTRÓDZKIMI SENIORAMI

11 czerwca w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z ostródzkimi seniorami. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli ostródzkiej komendy. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, to ogólnopolska akcja skierowana do kierowców, rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku życia. Akcja organizowana jest przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury przy współpracy polskiej Policji.

W Ostródzie spotkanie z seniorami odbyło się w miniony wtorek (11.06.2019) w Centrum Użyteczności Publicznej.  Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego reprezentował Mariusz Sztal a ostródzką komendę sierż. szt. Dariusz Biernacki, który przedstawił uczestnikom lokalne problemy BRD i omówił sposoby unikania zagrożeń drogowych.

Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie seniorom, jak zgodnie z przepisami poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna wpływa na zdolność korzystania z drogi.

Spotkanie było również okazją do tego aby skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego roweru i uzupełnić ewentualne braki w jego oświetleniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *