SEMINARIUM SZKOLENIOWE GEODETÓW I KARTOGRAFÓW Z WARMII I MAZUR W MORĄGU

Do Morąga zjechali geodeci z całego województwa warmińsko-mazurskiego, aby spotkać się na konferencji dotyczącej zmian w przepisach prawa geodezyjnego oraz zagadnień związanych z geoportalem i e-usługami.

Seminarium szkoleniowe służb geodezyjnych i kartograficznych organizowane jest przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego oraz Starostę Ostródzkiego w Tailor Hotel Sport & Conference w Morągu. Trzydniowa konferencja rozpoczęła się 29 maja i potrwa do 31 maja 2019 roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spotkanie geodetów ma na celu omówienie zmian w zakresie przepisów związanych z geodezją i kartografią oraz informatyzacji państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Poruszane tematy dotyczą między innymi zagadnień z zakresu ewidencji gruntów i budynków z uwzględnieniem gleboznawczej klasyfikacji gruntów, weryfikacji wyników prac geodezyjnych, prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego z uwzględnieniem usług sieciowych oraz przeliczania wysokości z układu Kronsztadt60 i Kronsztadt86 do układu PL-EVRF2007-NH.

Zjazd geodetów jest także okazją do wymiany poglądów na temat zagadnień nurtujących środowisko geodezyjne i kartograficzne. Podczas seminarium przewidziano wystąpienia pracowników: Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego oraz niektórych powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.
Źródło informacji: Powiat Ostróda, K. Waleriańska, Foto: Radosław Obniski

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *