JAGUAREM UDERZYŁ W DRZEWO W NASTAJKACH (GM. OSTRÓDA)! TRAFIŁ DO SZPITALA

Dziś w czwartek 21 kwietnia kilkanaście minut przed godziną ósmą doszło do wypadku drogowego na drodze w miejscowości Nastajki – Gmina Ostróda.

Kierujący osobowym jaguarem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Do akcji ratowniczej zadysponowano samochód ratowniczo-gaśniczy i rozpoznawczo ratowniczy z JRG Ostróda oraz samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzydowie.

Gdy strażacy dojechali na miejsce wypadku, mężczyzna był poza pojazdem pod opieką patrolu Policji. Poszkodowany był przytomny, jednak uskarżał się na silne dolegliwości bólowe.

Poinformował, że podróżował samodzielnie. Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego udzielił mężczyźnie pomocy medycznej. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz samochód pod względem pożarowym. Droga była zablokowana przez 40 minut.

Jak powiedziała nam mł. asp. Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie:

Z relacji kierowcy wynika, że w momencie wymijania się z autobusem stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce na zjeździe z Drogi Krajowej nr 15 na Drogę Krajową nr 16 w pobliżu miejscowości Nastajki (Gmina Ostróda). Na miejscu pracowały służby: strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie/red., zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *